Dla wydawców

Poniżej zebrałem garść szczegółów mogących mieć znaczenie dla tych, którzy byliby zainteresowani nawiązaniem współpracy wydawniczej ze mną. Poszukuję bowiem wydawnictwa gotowego podjąć takie wyzwanie.

Do dyspozycji wydawcy oddaję gotowe teksty trzech kolejnych tomów, gdzie klamrą spinającą jest postać głównego bohatera – Wilhelma Knocke – ostatniego prywatnego detektywa w Breslau, który z niezwykłą wnikliwością rozwiązuje zagadki kryminalne bacznie obserwując i opisując otaczającą go rzeczywistość przedwojennego Wrocławia.

Gniewne lato – wydane drukiem w 2014r. z udziałem wydawnictwa Novae Res na zasadach współfinansowania. Umowa pozwala na zakończenie współpracy w dowolnym momencie i tym samym przekazanie tekstu kolejnemu wydawcy.

To 4 nowele mogące funkcjonować niezależnie, tu zebrane w jedną całość, połączone ukropem niezwykłego lata 1938r.

Treść liczy ok 600 tys. znaków ze spacjami (wielkość ta nie zawiera spisu nazw ulic i trudniejszych pojęć).

Wyroki jesieni – zestaw kolejnych czterech noweli/spraw, których akcja dzieje się trudną jesienią 1938r, a kończy się dramatycznymi wydarzeniami dokładnie w Noc Kryształową.

Treść liczy łącznie 635 tys. znaków ze spacjami.

Odwrócenie – powieść będąca odrębną całością, następująca miesiąc po wydarzeniach opisanych w Wyrokach jesieni – osadzona w okresie karnawału 1939r.

Treść liczy łącznie 681 tys. znaków ze spacjami.

W sumie: trzy gotowe tomy na początek serii wydawniczej.

 

Dodatkowo w trakcie opracowania kolejna część będąca zestawem czterech noweli, których akcja rozgrywa się w zimie z przełomu lat 1938/39. Stan zaawansowania ok 35%.

Wszystkie treści osadzone są w drobiazgowo odtworzonej rzeczywistości ówczesnych Niemiec, co zostało poprzedzone wnikliwymi badaniami i analizami historycznymi. Jeśli w treści pojawia się cena kufla piwa w przytoczonej piwiarni to należy mieć pewność, że takie piwo, w tej właśnie piwiarni dokładnie tyle wtedy kosztowało.

Ponadto do celów marketingowych, promocyjnych i wszelkich innych oddaję bardzo bogaty zbiór archiwalnych widokówek (przedstawiających fotograficzne obrazy Breslau lat 30-tych) oraz innych archiwaliów jak gazety, książki, dokumenty, pieniądze. Do tego dysponuję kompletnym wyposażeniem biura z lat 30-tych, w skład którego wchodzą epokowe, w pełni sprawne, przedmioty jak maszyna do pisania, telefony, przybory piśmienne i wiele innych włącznie z zestawem do czyszczenia broni, co w biurze detektywa znaleźć także się musi. Doskonała scenografia do spotkań z czytelnikami.

Na potrzeby spotkań z czytelnikami przygotowałem także postać głównego bohatera odzianego w charakterystyczną białą marynarkę, białe borsalino z grubego filcu, czarno-białe wing-tipy, z Waltherem PPK pod pachą.

Do dyspozycji oddać mogę również tę stronę.

Czego oczekiwałbym w zamian?

Długoterminowej umowy o współpracy wydawniczej, zakładającej wydanie kolejnej książki nie rzadziej niż raz do roku, która nie będzie wymagała ode mnie żadnego wkładu finansowego, gdyż mnie nań zwyczajnie nie stać. W ramach tej umowy chciałbym by po stronie wydawcy leżały wszelkie kwestie promocji i dystrybucji wydanych tytułów do czego mobilizowały by go poniesione nakłady.

Zainteresowanych proszę o kontakt za pośrednictwem adresu: wilhelm.knocke@gmail.com

 

Z chęcią udzielę odpowiedzi na wszystkie pytania.

Możliwość komentowania została wyłączona.

 • Ostatnie wpisy

 • Archiwa

 • Licznik odwiedzin

  • 120
  • 142
  • 1 254
  • 13 889
  • 657 253