Linki

Kilka linków, pod które lubimy z Willim zaglądać:

Historia i opowiadania:
– Strona mojego przyjaciela z arcyciekawymi opowiadaniami głownie o tematyce kolejowej, ale nie tylko. Serdecznie polecam, tym bardziej, że prowadzimy także wspólne projekty. Jednym z nich jest “Operacja Anzahl Todt“, do przeczytania której serdecznie zapraszam.– Przeogromny zbiór niesamowicie ciekawych informacji o mieście i okolicy. W zasadzie nie można się obejść bez tej kopalni wiedzy przy jakimkolwiek eksplorowaniu zagadek z przeszłości. Większość zdjęć jakie umieściłem na stronie pochodzi z tego portalu, co starałem się za każdym razem odpowiednio zaznaczyć.


Pisanie i kryminał:
– Wiele ciekawych informacji i porad jak pisać. Można powiedzieć – kompendium wiedzy o tym jak myśleć o pisaniu.


 
– Dla każdego kto chciałby z tą tematyką być na bieżąco. Nowości wydawnicze, zapowiedzi, cytaty, wywiady etc.– Czas i miejsce, które każdy poważny miłośnik literatury kryminalnej powinien co rocznie odwiedzać. W zasadzie za każdym razem jestem na MFK obecny jako gość, bo wiele wykładów prowadzonych w jego trakcie pozwala wzbogacić swoją wiedzę o tym co się opisuje. Poza tym festiwal daje możliwość spotkania wielu ciekawych ludzi i nawiązania z nimi kontaktu, o spotkaniach z autorami nie wspominając. Na szczególną uwagę zasługują także spotkania z p. Robertem Makłowiczem 🙂


Inne:


– Zapaleńcy szarżujący po nieczynnych szlakach kolejowych. Niezwykły sposób spędzania wolnego czasu, którego każdy może zasmakować przybywając w pierwszy weekend po połowie lipca na nieczynną stację w Jugowicach gdzie co roku odbywają się Mistrzostwa Polski w drezynowaniu – Push-Pull Party– Inni wariaci szarżujący tym razem po szlakach czynnych. To już poważna sprawa, wielkie parowozy, ciężkie wagony, ale też mnóstwo frajdy przy zabawie ich modelami na ogromnej makiecie prezentowanej od czasu do czasu przez tych młodych ludzi.– Kolejowo, historycznie i nie tylko. Bardzo ciekawa strona będąca skarbnicą wiedzy o historii kolei w regionie.

Wstaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 • Ostatnie wpisy

 • Archiwa

 • Licznik odwiedzin

  • 86
  • 59
  • 458
  • 12 281
  • 586 965